Innovation - Safety
Opel Inovace – FlexFix®

FlexFix®

Plně integrovaný výsuvný nosič jízdních kol v zadním nárazníku.

Buďte flexibilní
Opel Inovace – Infozábava

Infozábava

Zabavte se, buďte připojení a neztraťte se.

Pohodlí plně integrovaného infozábavního systému
Opel Inovace – Elektrická mobilita

Elektrická mobilita

Objevte budoucnost mobility: Revoluční vozy s elektrickým pohonem bez kompromisů.

Více informací

BEZPEČNOST.

Není divu, že Insignia a Astra získaly nejvyšší hodnocení Euro NCAP. Naše vozy jsou vybaveny moderními technologiemi pasivní bezpečnosti pro optimální ochranu v případě nehody. Aktivní prvky bezpečnosti upozorňují řidiče na rizikové situace a pomáhají celkové stabilizaci vozu.

Opel Innovation - AFL+

Adaptivní přední světlomety pro lepší viditelnost v noci

Představte si přední světlomety, které upravují intenzitu světelného kužele podle podmínek okolí: počasí, okolnímu prostředí vaší rychlosti. Moderní přední světlomety AFL+ zlepšují viditelnost v noci a komfort řízení. Tento prvotřídní prvek automaticky detekuje okolní podmínky a vybírá z devíti různých nastavení osvětlení pro optimální výhled z vozu. Výsledkem je klidnější jízda v noci a vyšší bezpečnost.

 

Podívejte se na AFL+ pro model


Opel Innovation - Opel Eye

Opel Eye čte vozovku před vámi

Inovativní systém Opel Eye zlepšuje bezpečnost a snižuje stres za volantem. Kamera systému je umístěna za vnitřním zpětným zrcátkem a pomáhá čtyřmi způsoby: Rozpoznáváním dopravních značek, varováním před vyjetím z jízdního pruhu, monitorováním vzdálenosti od vozu před vámi a varováním před rizikem srážky.

 

Podívejte se na Opel Eye pro model


Enlarge

Systém hlídání mrtvého úhlu

SBSA používá senzory pro monitoring prostoru okolo vozu, které zpětnými zrcátky nemusíte vidět. Upozorní vás akusticky na vozidlo v mrtvém úhlu, pokud se budete snažit přejet do jiného pruhu.

 

Podívejte se na Systém hlídání mrtvého úhlu pro model


Enlarge

Tempomat s omezovačem rychlosti

Pokuty za rychlost jsou vždy nepříjemnou zprávou. Tempomat s omezovačem rychlosti vám pomůže je eliminovat. Maximální rychlost lze omezit nad hodnotu 25 km/h. Pokud chcete jet rychleji stačí sešlápnout plynový pedál.

 

Podívejte se na Tempomat s omezovačem rychlosti pro model


Enlarge

Adaptivní tempomat (ACC)

Radarové senzory udržují rychlost vozu a také zvolenou vzdálenost od vozidla před vámi. Vzdálenost lze nastavit pomocí tlačítek na volantu.

 

Podívejte se na ACC a FCA pro model


Enlarge

Kontrola provozu za vozem (RCTA)

RCTA používá radarový signál pro detekci blížících se vozidel, které při couvání nevidíte. Vzdálenost detekce je až 20 metrů. Pokud se v tomto prostoru bude nalézat jiné vozidlo, systém vydá varovný signál a zobrazí upozornění na displeji Zadní parkovací kamery. Parkování nikdy nebylo jednodušší.


Enlarge

Asistent změny pruhu (LCA)

Vozidla blížící se vyšší rychlostí zezadu mohou být velmi nebezpečná. Radarové senzory dokáží detekovat blížící se vozidla do vzdálenosti 70 metrů v pruzích za vámi. Upozorní vás ikonou v příslušném zpětném zrcátku pokud v daném perimetru odhalí blížící se vozidlo.


Enlarge

Systém hlídání mrtvého úhlu (SBZA)

SBZA používá senzory pro monitoring prostoru v mrtvém úhlu, tedy cca 3,5 až 5 metrů za vozem po stranách. Stejně jako LCA vás upozorní v příslušném zpětném zrcátku na hrozící kolizi.


Enlarge

Pokročilý parkovací asistent pro snadné parkování

Pokročilý parkovací asistent používá přední a zadní senzory a dokáže detekovat vhodné parkovací místo. Následně vám pomůže na toto místo zaparkovat. Na displeji se zobrazí úhel natočení volantu a směr jízdy vozu.


Enlarge

Zadní parkovací kamera (RVC)

Širokoúhlá kamera se automaticky aktivuje zařazením zpátečky a usnadňuje parkování. Výhled za vůz je zobrazován na hlavní displej infozábavního systému včetně zadního nárazníku jako orientačního bodu. Parkování nikdy nebylo jednodušší.

 

Podívejte se na Zadní parkovací kameru pro model


Enlarge

SAFETEC® – Celková ochrana posádky

Opel přistupuje k bezpečnosti zodpovědně a ze všech úhlů pohledu. Všechny prvky aktivní a pasivní bezpečnosti se spojují pod jeden název : Opel SAFETEC®. Výsledkem je komplexní ochrana všech ve voze.

 

Podívejte se na systém SAFETEC® pro model


Enlarge

Parkování bez stresu

Nechte ADAMa zaparkovat samotného! Jakmile odhalí vhodné parkovací místo, sundáte ruce z volantu a ADAM vám řekne, co máte dělat. Nemusíte nic víc, než řadit rychlost, brzdit nebo přidat plyn.

 

Podívejte se na Pokročilý parkovací asistent II pro model