Opel obchodní kolekce

Prohlédněte si obchodní kolekci Opel a najděte zde skvělé dárky pro fanoušky všech věkových kategorií.

Navštivte obchod Opel!
Opel - Newsletter

Opel Newsletter

Nejčerstvější informace o značce Opel a produktech a službách Opel přímo do vaší schránky.

Zaregistrujte se hned!

Opel na ženevském autosalonu 2009.

Světová premiéra Opel Ampera

2.3.2009

Světová premiéra v Ženevě: Opel Ampera se chystá na svůj debut v roce 2011

Revoluční Opel Ampera měl dnes svou premiéru v rámci 79. ženevského autosalonu. Prezident společnosti General Motors Europe Carl-Peter Forster odhalil tento elektromobil s prodlouženým dosahem a oznámil plány na zahájení sériové výroby na konci roku 2011.

 

“Opel Ampera znovu potvzuje vedoucí pozici automobilky GM v elektrifikaci automobilu,” prohlásil Carl-Peter Forster. “Průlomový elektromotor Voltec je přesně tím typem technologie v automobilovém průmyslu, která mění celá pravidla hry tak, aby se celé odvětví postavilo čelem k výzvám, které se týkají udržitelnosti životního prostředí a spotřeby energií.”

 

Pětidvéřová a čtyřmístná Ampera je ovlivněna oceňovaným designovým jazykem Opelu, kde se umění tvarů a designu propojuje s německou precizností, přičemž jsou do tohoto modelu zapojeny i prvky moderních konceptů Flextreme a vozů GTC.

 

“Není lepší způsob, jak oslavit 110 let inovací značky Opel na poli automobilového průmyslu, než je právě odhalením Ampery,” říká Alain Visser, víceprezident Opel GME.

 

Kola Opelu Ampera jsou roztáčena elektřinou vždy a za všech rychlostí. Pro cesty do 60 km (MVEG) slouží vozu elektřina, uložná v 16-kWh baterii typu lithium-ion - emise CO2 jsou tedy nulové. Ve chvíli, kdy je energie z baterií spotřebována, prodlouží elektřina z generátoru dosah Ampery na více než 500 km.

 

Amperu je možné pro dobíjení zapojit do jakékoliv domácí zásuvky 230 V. Automobilka GM Europe v současné době analyzuje požadavky na infrastrukturu pro opětovné nabíjení elektromobilů pro energetické společnosti, například se španělskou společností Iberdrola.

ecoFLEX - ekonomický provoz bez kompromisů

Opel dále rozvíjí svou řadu motorů ecoFLEX – plynem poháněné vozy s nízkými emisemi, které nabízejí dynamický zážitek z řízení.

 

V tomto roce je pět důležitých zápisů:

 

Insignia ecoFLEX o výkonu 119 kW a s kroutícím momentem 380 Nm vykazuje výjimečnou kombinaci provozní efektivity, špičkové aerodynamiky (Cd 0.26) a výkonu.

 

Nová Zafira CNG Turbo je první dodávkou s turbem na CNG na trhu - spojuje v sobě úsporný provoz a ekonomičnost se 110 kW výkonu.

 

Hodnota emisí Astry - 119g CO2 na kilometr - vychází z jednotky 1.7 CDTI a znamená tak o 13 procent nižší emise, nicméně nabízí o 20 koní vyšší výkon a o 60 Nm více v kroutícím momentu při srovnání s původním modelem 1.3 CDTI ecoFLEX.

 

Jednotka pro Opel Corsa - 1.3 CDTI bude mít emise 109g CO2 na kilometr, což znamená osmiprocentní snížení oproti předchozí verzi, ovšem při zachování výkonu.

 

Opel Agila přichází se dvěma benzínovými motory s hodnotami emisí CO2, které v mnoha evropských zemích umožňují úlevu na daních. Jednotka o obsahu 1,0 litr snížila emise CO2 ze 120 g/km na 119 g/km. Jednotka o obsahu 1,2 litru pak snížila emise CO2 z původních 131g/km na současných 129 g/km.

Insignia ve třech karosářských verzích a s devíti motory

Insignia se svým dynamickým designem a sofistikovanými technologiemi dostává svému závazku znovu vzbudit pozornost a zájem o značku Opel. Nehledě na karosářskou verzi - sedan, hatchback nebo kombi Sports Tourer - styl tohoto vozu jasně vyzařuje strategii Opelu udělat moderní technologie v kombinaci s atraktivním vzhledem dostupnou záležitostí.

 

Kombi Sports Tourer se dostává na trh ihned po ženevském autosalonu. Všechny modely Insignia pak mají v nabídce dva nové motory: moderní 2.0 BiTurbo diesel s technologií CleanTech má výkon 141 kW a zredukovaný benzínový agregát 1.6 turbo, který dosahuje výkonu 132 kW.