Opel hrdým partnerem Barum Czech Rally Zlín.

8.8.2016

České zastoupení automobilky Opel uzavřelo partnerství s pořadateli nejvýznamnější tuzemské automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín. Na startu rally, která se jede během posledního srpnového víkendu, se objeví kompletní pole oblíbeného značkového seriálu XTG Opel ADAM Cup a tovární tým Opel Motorsport přijede s vozy ADAM R2, jejichž piloti mají našlápnuto k titulu juniorského Mistra Evropy.

 

„Opel se vždy snaží o partnerství se špičkami v oboru a navázání úzké spolupráce s nejvýznamnější a jedinou tuzemskou soutěží v evropském šampionátu této filozofii skvěle odpovídá," uvedl Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel na tiskové konferenci v Praze.

 

„Jsme velmi potěšeni, že jsme uzavřeli významné partnerství se značkou Opel, neboť v minulosti se na barumce objevila celá plejáda špičkových jezdců úzce spjata s touto automobilkou. Jmenujme například dvojnásobného mistra světa v rally Waltra Röhrla z Německa. Značka Opel je zapsána rovněž v galerii vítězů Barum Rally v osmdesátých letech. V současné době kralují juniorskému seriálu mistrovství Evropy vozy Opel ADAM R2 a fanoušci se mohou těšit koncem srpna ve Zlíně na dramatické souboje a hodnotný motoristický sport v této kategorii. Jsem pevně přesvědčen, že spolupráci s Oplem jsme se vydali na správnou cestu, která bude jednoznačně ku prospěchu obou stran," říká Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

 

Do značkového sedmidílného seriálu XTG Opel ADAM Cup 2016 se bude započítávat první etapa „Barumky“ a nejlepší juniorští jezdci Evropy na vozech Opel budou zápolit v okolí Zlína o nejvyšší stupeň v rámci šampionátu starého kontinentu. Podobně jako v loňském roce, kdy švédský mladík Emil Bergkvist potvrdil výhrou ve Zlíně evropský titul. „Navázali jsme úzkou spolupráci s pořadateli „Barumky“, neboť spolupráce v loňském roce se nám velmi osvědčila. Německý tovární tým Opel Motorsport byl v rámci mistrovství Evropy doslova nadšený, jak jsme značku Opel prezentovali a zařadil zlínskou rally mezi tři nejvýznamnější soutěže vedle Německé rally v rámci mistrovství světa a evropské Ypres rally v Belgii. Z jejich strany čekáme letos ještě větší podporu," říká Andrej Barčák, marketingový ředitel zastoupení automobilky Opel v ČR a SR a zároveň jeden ze dvou jezdců, kteří v letošní sezoně usedají za volant vozu Opel ADAM R2 v rámci českého šampionátu.

 

Kromě pohárových vozů Opel ADAM Cup s výkonem 140 koní a sekvenčním řazením se divákům při barumce představí rovněž „er-dvojky". Vůz Opel ADAM R2 pohání šestnáctistovka se sekvenční převodovkou a výkon motoru dosahuje úctyhodných 190 koní. Populární barumka se uskuteční v termínu 26. – 28. srpna a vozy značky Opel se představí na jejím startu v hojném počtu a určitě budou na tratích rychlostních zkoušek hodně vidět!