Skip To Content
Dobíjení

Co opravdu musíte vědět o dobíjení elektromobilu

Všechny potřebné informace o dobíjení elektromobilu naleznete zde!

To hlavní: Spolu s vaším novým elektromobilem dostanete i základní dobíjecí kabel - to znamená, že můžete začít hned s dobíjením vozu z jakékoli standardní domácí zásuvky.

 

Pro denní používání vozu budete ale nejspíš potřebovat dobíjení i na veřejných místech a především větší rychlostí, než nabízí domácí zásuvky. Proto jste správně na této stránce: zde vám doporučíme vhodné kabely pro dobíjení, vysvětlíme, které zařízení WallBox je pro vás ideální. Navíc se službou Smart WallBox si můžete hlídat výdaje za dobíjení. Uvidíte, že vás elektřina začne bavit a dobíjení elektromobilu bude pro vás hračkou, jako je dobíjení chytrého telefonu.

Ten správný kabel pro vás

Máte různé možnosti: od okamžitého řešení dobíjení z domova po vysokorychlostní dobíjení u speciálních zařízení

Připraven na cestu: vaše domácí zásuvka

1,8 kW 

 

Dobíjení v domácích podmínkách je snadné: není potřeba žádných zařízení, standardní kabel pro dobíjení z domácí zásuvky (kabel Mode 2) lze pořídit u autorizovaného prodejce při koupi vozu. Je to skvělé flexibilní řešení.

 

Komunikace mezi vozidlem a dobíjecím portem je zajištěna pomocí tzv. In-Cable Control Box (kontrolního boxu v kabelu neboli ICCB), který je bezpečnostním prvkem.

 

Mějte však na paměti, že za 1 hodinu je možné dobít dojezdovou vzdálenost cca 10 km1. Pro pravidelné dobíjení vašeho elektromobilu tedy doporučujeme wall box místo klasické zásuvky.

 

Toto řešení dobíjení je ideální pro:

 

 • zákazníky, kteří potřebují záložní řešení a nemohou najít veřejné dobíjecí místo, jsou u přítel nebo členů rodiny apod.
 • mají plug-in hybrid (PHEV), který lze dobíjet přes noc2
Vylepšené domácí dobíjení: systém green' up od legrand

3,7 kW 

 

Green' up Zásuvka Green' up od Legrand je vylepšením domácí zásuvky a poskytuje dvakrát vyšší výkon (tedy 20 km dojezdu za 1 hodinu nabíjení1), než standardní domácí kabel (kabel Mode 2) a standardní zásuvka.

 

Pro připojení k této vylepšen zásuvce je samozřejmě potřeba i správný kabel3. Společně pak zajistí maximální možný výkon, rychleji a bezpečnější dobíjení bez přehřívání.

 

Toto řešení dobíjení je ideální pro:

 

 • zákazníky jezdící méně než 200 km za den.
 • zákazníky, kteří dobíjí především mimo domov, například v práci.
 • zákazníky s plug-in hybridy (PHEV), kterým stačí dobíjení cca 4 hodiny2.
Rychlé dobíjení: na doma i na cesty

7,4 kW / 11 kW

 

Chcete pohodlně a rychle dobíjet doma? Pak je pro vás ideální domácí dobíjecí stanice.

 

Opel nabízí různé wall boxy a smart wall boxy, které jsou kompatibilní s dobíjecí technologií vašeho vozidla (OBC): 1 nebo 3fázové.

 

Wall box je většinou standardně vybaven fixním dobíjením kabelem Mode 3. Je to ten samý kabel, který lze používat u veřejných AC nabíječek. Na cesty si tedy pořiďte i přenosný kabel!

 

Toto řešení dobíjení je ideální pro:

 

 • zákazníky, kteří dobíjí elektromobil na cestách i doma.
 • zákazníky, kteří chtějí dobíjet vozidlo především v noci pro jízdy další den
Rychlé dobíjení mimo domov
Na dálnicích většinou najdete rychlé dobíjecí stanice (DC) a můžete tak za 30 minut během času na kávu dobít vaši Corsu-e až na 80%1

Dobíjecí kabel Mode 4 je připojen přímo k dobíjecím stanicím (typu DC). Díky Free2Move Charging pass můžete tyto stanice používat a zaplatit za nabíjení pomocí aplikace.

 

Mějte, prosím, na paměti, že pouze elektromobily (BEV) mají tento typ konektoru pro DC dobíjení (kombinovací dobíjecí systém = CCS4). Nelze jej použít pro Plug-in Hybridy (PHEV) kvůli nižší kapacitě baterie.

 

Toto řešení dobíjení je ideální pro:

 

 • zákazníky, kteří musí dobíjet při cestách na delší vzdálenosti.
Univerzální nabíječka

1,8 kW až 11 kW

 

Díky univerzální nabíječce můžete vše: dobíjet pomocí domácí zásuvky, pomocí průmyslové zásuvky nebo veřejných AC nabíječek.

 

Poskytuje výkon až 11 kW (cca 60 km dojezdu za 1 hodinu dobíjení), ale vyžaduje dostupnost 3fázové zásuvky (CEE16). Pokud je připojena ke standardní domácí zásuvce, pak má zcela stejný výkon jako kabel Mode 2.

 

Tip: Univerzální nabíječku lze použít pro dobíjení v zahraničí!

 

Toto řešení dobíjení je ideální pro:

 

 • zákazníky, kteří chtějí pohodlně dobíjet doma
 • zákazníky, kteří nechávají kabel doma a používají jej jako wall box.
 • zákazníky, kteří občas jezdí na delší vzdálenosti a berou si s sebou univerzální nabíječku a následně najdou vhodnou zásuvku.
 • zákazníky, kteří chtěj nebo musí pravidelně dobíjet na cestách - doporučujeme však raději wall box na doma a lehký kabel Mode 3 na cesty.

1Hodnoty se vztahují k modelu Corsa-e. Dobíjecí časy závisí na výkonu zařízení pro dobíjení ve vozidle (on-board-charger), na typu dobíjecího kabelu a na typu a výkonu dobíjecího zařízení. Více informací o metodách výpočtu dle WLTP a NEDC získáte u vašeho prodejce vozů Opel*.

 

2Hodnoty se vztahují k modelu Grandland Hybrid4. Dobíjecí časy závisí na výkonu zařízení pro dobíjení ve vozidle (on-board-charger), na typu dobíjecího kabelu a na typu a výkonu dobíjecího zařízení. Více informací o metodách výpočtu dle WLTP a NEDC získáte u vašeho prodejce vozů Opel*.

 

3Při připojení do klasické domácí zásuvky má Vylepšený domácí kabel stejný výkon a parametry, jako kabel Mode 2.

 

4Zásuvka Kombinovaného dobíjecího systému (CCS) je vylepšenou variantou zásuvky typu 2 - obsahuje další dva kontakty pro rychlejší dobíjení.

Nastavení wall boxu pro váš elektromobil

Pokud máte elektromobil, pak je nejpohodlnějším způsobem dobíjení ze zařízení umístěného na stěně nebo sloupku. Říká se jim wall boxy a dobijí vaše vozidlo rychleji než domácí zásuvky

Wall Boxy se velmi snadno používají a už po instalaci jsou připravené k použití díky funkci autostart. Chytré Smart Wall Boxy se také snadno ovládají a mají navíc další funkce - spolu s aplikací pro chytré telefony poskytují různé přehledy, umožňují nastavení pro menší zatížení sítě, správu uživatelů a také dálkové ovládání.

 

Opel vám samozřejmě nabízí oba typy Wall Boxů. Na následujícím odkazu si můžete vybrat typ, který bude nejvíce  vyhovovat vám i vašemu vozidlu - dle typu dobíjení uvnitř vozu, dle počtu fází a rychlosti dobíjení.

Nabídka wall boxů

1 fáze / 3,7 a 4,6 kW nebo 7,4 kW

3 fáze / 11 kW

 

Ideální řešení pro váš elektromobil Opel, dostupné ve variantách pro 1 nebo 3 fáze. Samozřejmě, že můžete dobíjet 3fázové auto 1fázovým wall boxem, ale musíte se smířit s nižší rychlostí dobíjení. Pro rychlejší dobíjení je potřebný 3fázový wall box.

 

Toto řešení dobíjení je ideální pro:

 

 • zákazníky často dobíjející vozidlo doma.
 • zákazníky, kteří nepotřebují jiné než dobíjecí funkce u tohoto typu zařízení.

 

Podívejte se na naši nabídku wall boxů v Online katalogu originálního příslušenství Opel+:

Nabídka smart wall boxů

1 fáze / 7,4 kW

3 fáze / 11 kW nebo 22 kW

 

Ideální pro zákazníky, kteří sdílí wall box s ostatními (například dalšími nájemníky v domě) a chtějí mít přehled o spotřebě energie a nákladech. Díky aplikaci pro smart wall box mohou vše sledovat. Dostupné v 1 a 3fázové variantě.

 

Toto řešení dobíjení je ideální pro:

 

 • zákazníky, kteří chtějí i další funkce, kromě dobíjení - reporting, dálkové ovládání apod.
 • zákazníky, kteří budou wall box sdílet a chtějí mít přehled o spotřebě energie.

 

Podívejte se na naši nabídku wall boxů v Online katalogu originálního příslušenství Opel+:

Ve zkratce: dobíjecí časy

Porovnejte si různé časy při použití různých kabelů a wall boxů

Corsa-e nebo Grandland X Hybrid4? Zde si můžete stáhnout PDF o vozidle, které vás zajímá.

Instalace

Až si vyberete wall box, který vám bude nejvíce vyhovovat, pomůžeme vám s jeho instalací

Začínáme

Wall Box získáte u svého prodejce vozů Opel a díky strategickému partnerovi získáte i služby instalace a podpory.

Příslušenství Opel+ pro dobíjení elektromobilů

Dobíjení? Žádný problém! Máte elektromobil nebo plug-in hybrid, chcete dobíjet doma nebo na veřejných místech - nabízíme vám to nejlepší originální příslušenství pro dobíjení. Máte na výběr: různé druhy kabelů, wall boxy, flexibilní řešení a mnoho dalšího.