Opel Cascada – Technologie plátěné střechy

Zkušební jízda

Jedna zkušební jízda vám řekne více než tisíc slov. Klikněte zde pro vlastní zážitek.

Zamluvit zkušební jízdu

PLÁTĚNÁ STŘECHA – JASNÁ FAKTA.

Dny, kdy byl problém sundat plátěnou střechu, jsou ta tam. Díky chytrému inženýrství a prémiovým materiálům jsme dnes o velký kus dále a těží z toho i Opel Cascada.

Enlarge

Slunce již za 17 vteřin

Aerodynamicky čistá a vylepšená střecha vozu Opel Cascada se perfektně hodí ke konceptu vozu bez sloupků. Je vyrobena z prémiových kvalitních materiálů, s vyhřívaným zadním oknem, a pokud ji stáhnete, úplně zmizí pod kvalitním krytem.

 

Její ovládání je intuitivní. Ovladač v interiéru je umístěn na středovém panelu a není potřeba jej nijak hledat a ohrozit sebe a ostatní účastníky provozu. Ovládání, pokud jste mimo vůz, je stejně jednoduché. Je umístěné v klíči dálkového ovládání vozu pro všechny modely Cascada.

 

Otevření střechy zabere pouhých 17 vteřin, její zavření pak vteřin 19. Manipulovat se střechou lze do rychlosti 50 km/h. Všechny okna mohou být stažena nebo vytažena pomocí stejného ovládání.


Enlarge

Testováno v extrémech

Elektro-hydraulický mechanismus střechy byl testován 15 000-krát, což odpovídá 10 letům používání při 4 manipulacích denně. Klesla i celková hmotnost vozu o přibližně 100 kg oproti vozům s pevnou skládací střechou.

 

Použitá látka je vysoce kvalitní a prověřený materiál. Je možné ji použít v automyčkách, není potřeba ji pravidelně impregnovat a je také odolná proti UV záření pro zachování stálosti barev.

 

Při testech v rychlosti 240 km/h se střecha prohne o pouhé 3 cm. Při standardních testech pro dvouvrstvé plátěné střechy v extrémních podmínkách se potvrdilo tvrzení o maximální odolnosti za všech podmínek. Výsledky byly dokonce lepší než u skládacích pevných střech.

 

Pro vyšší akustický a tepelný komfort je možno objednat plátěnou střechu se speciální další vrstvou. Jde o vylepšenou vnější vrstvu střechy a speciální polyestereovou vrstvu mezi vnitřní a vnější částí. Zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti a snižuje hluk pronikající přes střechu do kabiny vozu až o třetinu.